PVC, PP, PE, PBT, PA, PU vb. için iç ve dış yağlayıcı olarak Pentaeritritol Stearat PETS-4

August 17, 2023

hakkında en son şirket haberleri PVC, PP, PE, PBT, PA, PU vb. için iç ve dış yağlayıcı olarak Pentaeritritol Stearat PETS-4

PETS-4 plastik endüstrisi için nasıl kullanılır?

 

Pentaeritritol Stearat PETS-4.İyi iç ve dış yağlayıcıya sahiptir, ürünün termal stabilitesini artırabilir ve toksik değildir.Ürün genellikle etanol, benzen ve kloroform gibi çözücülerde çözünen beyaz, sert, yüksek erime noktalı bir mumdur.

 

PETS, piroliz ağırlığı 400 ℃'ye ulaştığında yavaşça ayrışan, mükemmel termal stabiliteye sahip bir ester ürünüdür.Çok az uçuculuğa sahiptir ve çeşitli mühendislik plastiği işleme süreçlerinde yağlayıcı olarak yaygın şekilde kullanılabilir.Plastiğin füzyonunun kalıplara ve ekipmana yapışmasını önleyebilir.Aynı zamanda, ürünlerin yüksek sıcaklıklı ortamlarda, hatta karmaşık yapılı kalıplarda bile sorunsuz bir şekilde kalıptan çıkarılmasını sağlayabilir ve iyi bir kalıptan çıkarma performansı sağlar.Ayrıca besleme işlemi sırasında hammadde bölgesinde erimeyi (köprü oluşturma olayını) önleyebilir.Ürünün pürüzsüz bir yüzey ve yüksek pürüzsüzlük elde etmesini sağlayarak, enjeksiyon kalıplama besleme ve doldurma hızını iyileştirmek için faydalıdır.Kısmen kristal plastikler üzerinde mükemmel çekirdeklenme etkisine sahiptir ve şeffaf ürünler için kullanılabilir.

 

PETS'in PVC'de uygulanması:

.PETS, PVC'de bir yağlayıcı, ayırıcı madde, buğu önleyici madde ve antistatik madde olarak işlev görür.

 

.Sert PVC enjeksiyon kalıplamada PETS'in eklenmesi, ürünün gerilme mukavemetini ve Rockwell sertliğini önemli ölçüde azaltabilir.Ürünün darbe dayanımını ve akma uzamasını önemli ölçüde artıracaktır.

 

.PETS, sıradan yağlayıcıların sert PVC enjeksiyon kalıplı ürünlerin mekanik özellikleri üzerindeki etkisine uygundur.

 

.PETS, sert PVC'nin işlenebilirliğini önemli ölçüde artırabilir ve mükemmel bir dahili yağlayıcıdır, aynı zamanda harici bir yağlama etkisine sahiptir.

 

 

PETS'in PE/PP PET'lerde uygulanması:

.Antistatik madde, yağlayıcı, dağıtıcı ve buğu önleyici madde olarak hizmet eder.

 

PETS'in ABS'de uygulanması:

.PETS, ABS mühendislik plastiklerinin işlenebilirliğini büyük ölçüde geliştirebilir.

 

PETS'in PBT/PET'te uygulanması:

 

PETS, mükemmel termal stabiliteye ve minimum uçuculuğa sahip, çevre dostu, yüksek sıcaklıkta yapışma önleyici bir madde olarak kullanılabilir.

 

 

PETS'in poliüretanda (PU) uygulanması:

.PETS, canlandırıcı ve buğulanma önleyici bir madde görevi görür.

 

PETS'in değiştirilmiş PA6 ve PA66'da uygulanması:

.PETS, ürün işlemede hem iç hem de dış denge için yüksek sıcaklıkta yağlayıcı ve cam elyafı maruz kalma önleyici madde olarak kullanılabilir.

 

PETS'in diğer alanlarda uygulanması:

.PETS, kauçuk kalıplama işleminde bir yağlayıcı, plastikleştirici ve ayırıcı madde görevi görür.

 

.PETS, petrol sahası sondaj kimyasalları alanında koyulaştırıcı olarak kullanılabilir.